Normobaria: Rewolucyjna metoda poprawy jakości snu.

Jak poprawić jakość snu?

Wysokiej jakości sen, obok dopasowanej do potrzeb organizmu, zbilansowanej diety, wysiłku fizycznego i aktywności na świeżym powietrzu, a także czasu na relaks, realizację pasji i zacieśnianie więzi z bliskimi, jest kluczowym czynnikiem wpływającym na ogólny dobrostan organizmu. Niekiedy pomimo dbania o wszystkie wymienione aspekty, występuje problem z wypoczynkiem, który zapewniłby dobre samopoczucie i siłę niezbędną do codziennego funkcjonowania. Zatem jak poprawić jakość snu? Dlaczego w tym celu wykorzystywana jest normobaria? Zachęcamy Państwa do przeczytania wpisu poświęconego tym kwestiom!

Co wpływa na niską jakość snu?

Powodów słabego snu, który nie zapewnia należytego wypoczynku i wzrostu sił witalnych, może być wiele. W tym kontekście nie należy go mylić z bezsennością, a raczej upatrywać w tej kwestii dystraktorów oraz innych czynników obniżających komfort odpoczynku, co w konsekwencji prowadzi do znacznego spadku energii. Szybkie tempo życia, mnogość docierających zewsząd bodźców, natłok obowiązków, stres w życiu prywatnym i zawodowym, brak czasu dla siebie, problemy wywołujące negatywne emocje, wysoce przetworzona żywność, zanieczyszczenie środowiska – przyczyny bywają różne. Niekiedy za niewystarczający odpoczynek odpowiada jeden czynnik, czasem kilka, a niekiedy wszystkie jednocześnie. O ile na niektóre aspekty funkcjonowania można mieć wpływ, inne pozostają poza kontrolą człowieka. Dla przykładu można regulować prawidłowe nawodnienie, natomiast całkowite wystrzeganie się stresorów będzie bardzo trudne, a nawet niemożliwe. Jak wiadomo, zaburzona regeneracja organizmu nie tylko negatywnie wpływa na samopoczucie, ale również może przyspieszać procesy starzeniowe organizmu czy zwiększać ryzyko wystąpienia chorób. Mając tego świadomość, osoby borykające się z problemami w zakresie wysypiania się, podejmują starania zmierzające do zapewnienia sobie efektywnego wypoczynku. Zatem co poprawia jakość snu? Jedną z możliwości jest normobaria.

Normobaria a jakość snu

W jaki sposób komora normobaryczna, w której odbywają się sesje tlenowe, może przełożyć się na głęboki sen? Jak poprawić jego jakość, wykorzystując działanie tego urządzenia? Normobaria, nazywana również tlenoterapią, to metoda stosowana w celu poprawy ogólnej wydolności organizmu, pobudzenia procesów regeneracyjnych oraz polepszenia samopoczucia poprzez dotlenienie tkanek i narządów. Jest to możliwe za sprawą podwyższonego do poziomu ok. 1500 hPa ciśnienia oraz obecności dwutlenku węgla, ułatwiającego zaopatrywanie tkanki w większą ilość tlenu oraz wodoru, będącego naturalnym antyoksydantem. Znajdujące się w komorze normobarycznej dekontaminatory filtrują powietrze, zapewniając jego wysoką jakość, usuwają bowiem drobnoustroje, bakterie i wirusy, a także wszelkie inne substancje niekorzystnie wpływające na zdrowie. Nie pozostaje to bez znaczenia w kwestii ogólnej kondycji organizmu, na którą składa się głęboki sen.

Komora normobaryczna – aspekt wypoczynku

Czas spędzony w pomieszczeniu, w którym panują warunki stworzone z myślą o wspieraniu organizmu w odnowie, mogą stać się okazją do odpoczynku, relaksu i wytchnienia od codzienności. Naturalne procesy regeneracyjne pobudzone w wyniku dotlenienia poszczególnych tkanek i narządów mogą sprzyjać redukcji zmęczenia oraz poprawie jakości snu. Szansą na odpoczynek jest więc nie tylko sam pobyt w komorze normobarycznej, ale również zmniejszenie uczucia zmęczenia w wyniku wysokiej jakości snu, który może być następstwem należytego dotlenienia komórek. Liczba sesji w komorze normobarycznej dobierana jest indywidualnie w zależności od potrzeb, oczekiwań i kondycji zdrowotnej.