Sesje normobaryczne jako recepta na piękno.

Sesje normobaryczne jako recepta na piękno?

Współcześnie istnieje szeroki wachlarz metod dbania o siebie, począwszy od korzystania z usług salonów kosmetycznych i zabiegów medycyny estetycznej po użytkowanie innowacyjnych urządzeń. Do tej ostatniej grupy z całą pewnością należy zaliczyć komorę normobaryczną. Sesje w niej odbywane (znane również pod nazwą terapii tlenowej) zachodzą w warunkach zwiększonego ciśnienia atmosferycznego. Zastanawiasz się, jakie efekty mogą one przynieść i czy może to być cudowna „recepta na piękno”? Przekonaj się o tym, czytając poniższy wpis! 

Jak działa komora normobaryczna? 

W opisywanym urządzeniu panuje znacznie większe ciśnienie niż standardowe, które występuje w środowisku naturalnym. Dzięki temu stworzone są lepsze warunki do oddychania tzw. pełną piersią. Zadaniem komory jest więc dostarczenie jak największej ilości czystego tlenu do organizmu. Sesje normobaryczne są stosunkowo nowym zjawiskiem w kontekście wellness i urody, inspirowanym jednak stuleciami wykorzystywania tlenu dla poprawy zdrowia i samopoczucia. 

Jednak jak działa i co daje komora normobaryczna? Proces tlenoterapii opiera się na prostej zasadzie fizycznej mówiącej, że pod wyższym ciśnieniem tlen lepiej rozpuszcza się w płynach ciała, w tym we krwi. Dzięki temu, podczas sesji komórki ludzkie są w stanie zaabsorbować znacznie więcej pierwiastka O₂ niż w normalnych warunkach. Dla skóry oznacza to przede wszystkim poprawę jej nawilżenia i elastyczności, co przekłada się na młodszy i bardziej promienny wygląd. 

Zalety korzystania z komory normobarycznej

Wynikające z tlenoterapii korzyści dla urody mogą być dla wielu osób różnorodne. Jednym z efektów jest wspomniane powyżej lepsze nawilżenie i poprawa jakości skóry. Regularne sesje normobaryczne mogą zmniejszyć widoczność zmarszczek, a także zniwelować ich pojawianie się. Ponadto wśród zalet warto wymienić także zwiększenie jędrności skóry, a nawet wspomaganie w redukcji cellulitu, poprzez lepsze dotlenianie komórek. Co więcej, dzięki swojemu nieinwazyjnemu charakterowi, sesje w komorach normobarycznych te stanowią doskonałą alternatywę dla bardziej radykalnych sposobów niwelowania oznak starzenia się, takich jak operacje plastyczne czy inwazyjne zabiegi kosmetyczne. 

Komory normobaryczne, czyli nowoczesna metoda anti-ageing 

Dzięki zwiększonemu poziomowi tlenu dostarczanemu do skóry możliwa jest poprawa ogólnej kondycji skóry, ale także zniwelowanie oznak starzenia się. Terapia ta wspomaga powstawanie nowych komórek macierzystych i ma również za zadanie zwiększyć wydolności organizmu. Często z możliwości odbycia sesji normobarycznych w komorach korzystają zarówno zawodowi sportowcy, jak i amatorzy, którzy chcą jak najlepiej przygotować się do startów. 

Przeciwskazania użytkowania komór 

Chociaż sesje normobaryczne mogą przynieść szereg korzystnych efektów dla urody, ważne jest, aby pamiętać o potencjalnych przeciwwskazaniach. Osoby cierpiące na niektóre choroby płuc, problemy z ciśnieniem krwi czy infekcje ucha i górnych dróg oddechowych nie powinny korzystać z tlenoterapii. Wchodzenie do komór nie sprawdzi się również w przypadku osób cierpiących na klaustrofobię. Kobiety w ciąży, chcące skorzystać z sesji normobarycznych powinny się skonsultować z lekarzem. Aby mieć pewność co do bezpieczeństwa i odniesienia jak najlepszych efektów, niezbędne jest wybieranie sprawdzonych ośrodków przestrzegających wszystkich standardów higieny. Zawsze warto również zwrócić uwagę na doświadczenie i kwalifikacje personelu. 

Komora normobaryczna to alternatywa dla m.in. zabiegów medycyny estetycznej 

Nie bez przyczyny sesje w opisywanym urządzeniu uznawane są jako „recepta na piękno”. W przeciwieństwie do operacji plastycznych czy zabiegów kosmetycznych ingerujących w skórę nie wymagają długiego czasu na regenerację. Choć efekty korzystania z komór normobarycznych mogą być subtelniejsze niż w przypadku np. medycyny estetycznej, naturalność ich uzyskania jest często kluczowym czynnikiem decyzyjnym dla wielu osób. 

Czy do sesji w komorach normobarycznych należy się przygotować? 

Dla osób, które nigdy nie miały okazji korzystać z opisywanego urządzenia, warto zaznaczyć, że nie ma specjalnych procedur, do których należy się zastosować przed odbywaniem sesji normobarycznych. W komorach panują bowiem warunki odpowiadające potrzebom fizjologicznym organizmu ludzkiego, a wchodząc do ich wnętrza, przechodzi się przez śluzę, wyrównującą poziom ciśnienia. Ponadto wszyscy uczestnicy sesji są szczegółowo instruowani przez personel o metodach, które mogą pomóc w zniwelowaniu odczuwanych skutków wysokiego ciśnienia. 

Sesje normobaryczne to innowacyjna metoda wspomagająca poprawę urody

Korzystanie z opisywanych komór zdaje się być obiecującą opcją dla osób poszukujących naturalnych metod poprawy urody. Mając na uwadze rosnącą popularność sesji normobarycznych i płynących z tego tytułu korzyści dla piękna cery, przyszłość tego urządzenia maluje się w jasnych barwach. Dla tych, którzy cenią sobie rezultaty w postaci niwelowania oznak starzenia się, ta metoda odmładzania może przynieść zaskakujące efekty w postaci jędrniejszego i bardziej promiennego wyglądu skóry.