Połączenie sesji normobarycznej i masażu Kobido: Intensywny efekt odmładzającyRegularne dbanie o organizm zapewni siły witalne, a pielęgnacja skóry pomaga zachować zdrowy i piękny wygląd. Ważne jednak, by wybierać skuteczne zabiegi i odpowiednio je ze sobą łączyć. Korzystanie z właściwych procesów potrafi przeciwdziałać naturalnemu procesowi starzenia się, a nawet usuwać pewne jego oznaki, które już zaczęły doskwierać. Na co postawić, by zyskać intensywny efekt odmładzający? Wysoką efektywność wykazuje sesja normobaryczna wraz z masażem Kobido. Czym są te procesy, jak przebiegają i jakie przynoszą korzyści? Sprawdź!

Czym jest sesja normobaryczna?

Zabieg tlenowy, czyli normobaria, to nowoczesna technika stosowana w kosmetologii czy medycynie estetycznej. W trakcie jej przebiegu wykorzystywana jest specjalna komora, w której przebywa pacjent. Celem sesji normobarycznej jest dostarczenie do organizmu olbrzymiej ilości tlenu, pierwiastka, który wykazuje zarówno właściwości lecznicze, jak i pielęgnacyjne.  

Proces odbywa się w warunkach znacznie podniesionego ciśnienia atmosferycznego. Ma ono wartość o ok. 500 hPa wyższą od poziomu, jaki uznawany jest za średni, panujący na naszej planecie. To sprawia, że osoba, która przebywa w takim środowisku, zyskuje szansę pełnego oddychania, a tym samym prawidłowego dotlenienia organizmu. Zabieg jest całkowicie nieinwazyjny i bezpieczny, nie ma żadnych efektów ubocznych. Dzięki temu na tlenoterapię mogą się zapisać wszyscy, nawet dzieci.

Co więcej, uczestnik może liczyć na komfortowe warunki. Atutem jest fakt, że sesja normobaryczna jest nie tylko zdrowa, ale pozwala również miło spędzić czas, poczuć głęboki relaks, odpocząć fizycznie i psychicznie. W trakcie zabiegu można czytać książkę czy słuchać muzyki. Komora to specjalne pomieszczenie, w którym panuje optymalna temperatura w przedziale 19-23 st. C. 

Zalety sesji normobarycznej – dlaczego warto korzystać z takich zabiegów?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że tlen nie tylko pozwala oddychać, ale bierze także udział w szeregu innych procesów, jakie zachodzą w organizmie. Jednymi z najważniejszych funkcji są produkcja komórek macierzystych, a także umożliwienie zachodzenia odnowy komórkowej. Są to procesy, których zaistnienie jest niezbędne do autoregeneracji.

Problem polega na tym, że w warunkach codziennych ciśnienie atmosferyczne nie przekracza poziomu 1000 hPa. Tymczasem badania wskazują jednoznacznie, że organizm efektywniej wykorzystuje tlen przy dużo wyższym ciśnieniu.

Odbywanie sesji normobarycznej zapewnia dostarczenie większej ilości tego pierwiastka, a także gwarantuje jego lepsze wchłanianie, a tym samym wykorzystanie. Uczestnik zabiegu może liczyć m.in. na:

  • podwyższenie liczby komórek macierzystych,
  • szybszą regenerację organizmu i zwiększenie jego wydolności,

  • poprawę kondycji naczyń krwionośnych i lepsze krążenia krwi,

  • podtrzymanie właściwej gęstości kości,
  • redukcję stresu.

Wszystko to sprawia, że sesja normobaryczna gwarantuje intensywny efekt odmładzający. Przyniesie ona korzyści każdemu, kto chce poprawić jakość swojego życia, przeciwdziałać odczuwalnym efektom starzenia organizmu, ale także osobom borykającym się z niektórymi dolegliwościami jak np. depresja, choroby naczyniowe, migrena, reumatyzm, bezsenność, łuszczyca oraz inne problemy dermatologiczne. 

Co to jest masaż Kobido?

Jest to japońska technika wywodząca się z zakresu medycyny estetycznej. Masaż Kobido przeprowadzany jest na twarzy. Stanowi on świetną alternatywę dla wszystkich osób, które z różnych powodów nie chcą korzystać z zabiegów, w trakcie których wykorzystywane są rozmaite narzędzia lub urządzenia, w tym m.in. igły. Proces odbywa się wyłącznie z zastosowaniem ludzkich rąk. Metoda ta jest niezwykle skomplikowana i wymaga dużych umiejętności od specjalisty. Zdecydowanie nie każdy może przeprowadzać masaże Kobido

Tym, co wyróżnia tę technikę, są szybkie i intensywne ruchy o różnym charakterze. Fachowcy oceniają, że jest ich nawet ponad sto rodzajów. Ich zadaniem jest:

  • redukcja napięcia mięśniowego,
  • pobudzenie krążenia,
  • zwiększenie przepływu limfy.

Dzięki temu można poczuć intensywny efekt odmładzający. Skóra twarzy poprawi swój koloryt, zniknie z niej opuchlizna, a także nieestetyczne cienie pod oczami. Co więcej, regularne korzystanie z masażu Kobido przyczynia się do kształtowania ładniejszego owalu i konturu twarzy. Sesje są także skuteczne w usuwanie zmarszczek mimicznych oraz bruzd, a przy tym uczestnik może się zrelaksować. Specjaliści podkreślają również, że jest to efektywna technika leczenia migreny. 

Postaw na intensywny efekt odmładzający – korzystaj z dwóch metod!

Każdy, komu zależy na intensywnym efekcie odmładzającym, powinien rozważyć korzystanie z dwóch opisanych powyżej metod. Sesja normobaryczna dotleni tkanki, co przełoży się na lepsze krążenie krwi, redukcję poczucia zmęczenia oraz przyspieszenie procesu odnowy komórkowej, a masaż Kobido zlikwiduje fizyczne niedoskonałości skórne. Korzystanie z dwóch technik pozwoli poprawić urodę, zlikwidować pewne defekty, a także zapewni witalność. Łączenie metod sprawi, że intensywny efekt odmładzający pojawi się znacznie szybciej.